Dokumentacja projektu NetTemp
http://www.nettemp.pl

1. Opis sytemu i założenia projektu

Głównym założeniem projektu jest dostarczenie gotowego rozwiązania do zdalnego zarządzania czujnikami do pomiaru temperatury, wilgotności, światła i sterowania przekaźnikami. Użytkownik nie musi martwić się o software, wszystko jest dostarczone w jednej całości poprzez instalator a do tego posługuje się wygodnym interfejsem poprzez stronę www.

Nettemp monitoring temperatury i nie tylko

Chciałbym zaprezentować? mój projekt pomiaru temperatury o nazwie nettemp. Zaczęło się od pomiaru temperatury z użyciem jednego czujnika DS18B20 po przez serial port na OpenWRT. Obecnie projekt zakłada pomiar temperatury z wielu czujników poprzez magistrale 1-wire , USB, serial port lub I2C. Aby łatwiej zarządzać czujnikami stworzyłem interfejs www w PHP który używa bazy Sqlite3. Na obecną chwilę nettemp może działać na każdym komputerze że systemem linux, choć najbardziej popularną platformą sprzętową jest Raspberry Pi. Wystarczy pobrać instalator który zainstaluje i skonfiguruje cały system za Ciebie.

Nettemp nie tylko loguje temperaturę i rysuje przyjazne wykresy. Steruje on przekaźnikami które mogą np. włączać piec gdy temperatura będzie za niska w lub włączy ciepło/grzejniki na określony czas. Zastosowań może być wiele jak wielu jest użytkowników.

Przykładowe zastosowania nettempa to:

  • pomiar temperatury i ciśnienia wilgotności w serwerowni
  • sterowanie ciepłem w domu mieszkaniu
  • sterowanie klimatyzacją
  • sterowanie oświetleniem
start.txt · ostatnio zmienione: 2018/08/12 18:22 przez artii
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
Powered by PHP Driven by DokuWiki Recent changes RSS feed Valid CSS Valid XHTML 1.0 Valid HTML5